FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

22 lipiec 2024

Puls rynku: Rynek NewConnect

2012-02-13 11:58

GPW a NewConnect – duże pieniądze kontra duże nadzieje

Które z możliwych miejsc inwestycji wolnych środków jest bardziej korzystny, główny parkiet GPW czy Alternatywny System Obrotu  NewConnect? A jeśli stoi się z drugiej strony barykady, to lepiej wprowadzić swoją spółkę na mały czy duży parkiet? W obydwu przypadkach główny cel i założenie jest to samo: pozyskać kapitał na dalszy rozwój, ale na tym podobieństwa się kończą.

 

2012-02-07 15:55

Jak zostać certyfikowanym doradcą – czyli wszystko o egzaminie.

Dnia 31 sierpnia 2011 r., uchwałą numer 1133/2011 Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. określił szczegółowe zasady egzaminu uprawniającego do otrzymania Certyfikatu Doradcy w Alternatywnym Systemie Obrotu. Po co? Dla kogo? Kiedy i Jak? – tutaj dowiesz się wszystkiego.

 

2012-02-06 16:18

Jeden dzień z życia NewConnect

„Gra” na giełdzie jest tematem z pewnością dla wielu bardzo interesującym. Przekazywane codziennie przez media, szczegółowe wiadomości z giełdy sprawiają wrażenie, że dzieje się tam coś bardzo ważnego. Niniejszy artykuł ma za zadanie poszerzyć nieco wiedzę ogólną, jaką posiada przeciętny obywatel o GPW. Być może zachęci on także kogoś do jeszcze głębszego wgryzienia się w temat i będzie stanowił początek nowej pasji, która później stanie się poważnym źródłem dochodu? Dlaczego nie?

2012-02-03 11:20

Obowiązki spółek

NewConnect jest otwarty na nowe propozycje, na nowe spółki. Każdy nowy debiut cieszy i niesie ze sobą jakieś nadzieja i oczekiwania, jednak sprostać im nie jest łatwo. Oczekuje się, że każdy Emitent wniesie jakiś wkład w rozwój alternatywnego systemu, że będzie jego żywą częścią, która wspólnie z innymi pracować będzie na pozytywny wizerunek rynku.

 

2012-02-02 16:05

NewConnect w faktach

Wszystko zaczęło się dokładnie 30 sierpnia 2007 roku, ponad 16 lat po powstaniu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie,  kiedy to pierwsze 5 spółek zadebiutowało na polskim rynku alternatywnym dając początek ciekawej historii giełdy NewConnect.

 

2012-02-01 16:16

Spółki muszą mówić

Spółka notowana na NewConnect podlega szeregowi obowiązków, a zdecydowaną większość z nich stanowią obowiązki informacyjne. Chodzi tutaj głównie o przekazywanie informacji istotnych z punktu widzenia potencjalnych inwestorów oraz akcjonariuszy posiadających udziały danej spółki. Skrupulatne wypełnianie przez Emitenta tych obowiązków jest konieczne jeśli chce on uniknąć kłopotów.

2012-01-31 14:55

NewConnect dla ambitnych

Jak wiadomo, NewConnect to rynek stworzony z myślą o młodych, dynamicznych i innowacyjnych spółkach, działających w sektorze nowych technologii, takich jak na przykład sektor IT czy biotechnologii. Debiut firmy na rynku regulowanym jest dla niej dużą szansą i możliwością uzyskania kapitału niezbędnego do rozwoju i realizacji ambitnych planów wzrostu. Oznacza także duże zmiany w organizacji, prowadzenie odpowiedniej polityki informacyjnej oraz zmianę formy organizacyjno-prawnej na spółkę akcyjną. Oznacza zatem także spore wyzwania.

2012-01-27 14:45

Kto stoi w miejscu ten się cofa

Kto stoi w miejscu ten się cofa – stare porzekadło a cały czas aktualne i z pewnością takie pozostanie, nie można odmówić mu ponadczasowości. Dlatego warto iść na przód i pamiętać, że zmiany są dobre, byle na lepsze. GPW wie o tym doskonale, branża finansowa jest przecież szczególnie dynamiczna, stąd licznie wprowadzone modyfikacje do regulacji NewConnect, a o najważniejszych z nich tutaj będzie mowa.

 

1 2 3
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice