FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

22 lipiec 2024

Puls rynku

2012-03-29 11:20

Podsumowanie sesji 28 marca

Rynek NewConnect

Po wtorkowej próbie odrobienia strat z pierwszej w tym tygodniu sesji na rynku Newconnect środowe notowania znów przyniosła spadki. Indeks NCIndex stracił 0,64% i zamknął się na poziomie 41,94 pkt. Nastąpiło zatem przełamanie istotnego poziomu wsparcia ustanowionego na wartości 42 pkt. Ostatni raz poniżej tego poziomu indeks znajdował się na początku lutego tego roku.

Po zamknięciu środowego handlu  akcje 94 spółek straciło na wartości. Najmocniej, bo połowę wartości straciły walory spółki Atlantis Energy S.A. zajmującą się pozyskiwaniem energii ze źródeł odnawialnych takich jak woda, wiatr, czy biomasa. To już druga spółka z tej branży, która mocno traciła na wartości. W czasie poniedziałkowej sesji przecenie uległy akcje FON Ecology S.A. Połowę ze swojej wartości straciły także akcje Doradcy 24 S.A ogólnopolskiej firmy specjalizującej się w doradztwie finansowym oraz Novian S.A. Akcje tego ostatniego podmiot wczoraj zanotowały mocny, bo 100% wzrost.

Po drugiej stronie rynku znalazło się 99 spółek. Na wartości najmocniej zyskiwały spółki: Fachowcy.pl Ventures S.A. (wzrost wartości PDA o 41,86%), Mobini S.A. (wzrost o 30,37%) oraz Vistoria S.A.(wzrost o 25%). Ostatni podmiot świadczy usługi w zakresie świadczenie profesjonalnych i kompleksowych działań agenta transferowego. Prowadzi i obsługuje rejestry uczestników funduszy oraz księgowości funduszu w zakresie wyceny i księgowości aktywów inwestycyjnych.

Swojej wartości nie zmieniło 176 uczestników rynku Newconnect. Wartość obrotów zwiększyła się do poziomu 11 029,21 tys. zł. przy zawarciu 4 151 transakcji.

Michał Mąkosa
Ważne dane z USA -->
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice