FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

22 lipiec 2024

Puls rynku

2014-07-29 16:00

Eurodolar na nowych minimach

Raporty codzienne

UE nakłada nowe sankcje na Rosję

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to ruch na południe i test wsparcia na poziomie 1,3423. Obecnie zostało ono naruszone, a eurodolar znajduje się w tej chwili na najniższym poziomie od listopada ubiegłego roku i jest wyceniany na 1,3418.

 Dzisiejsza sesja nie dostarczyła nam wielu figur makroekonomicznych. Opublikowany o godzinie 15:00 indeks S&P/Case-Shiller nie wprowadził większej zmienności na wykresie, a za dzisiejszymi spadkami na głównej parze walutowej  stoi porozumienie krajów członkowskich Unii Europejskiej ws. nałożenia nowych sankcji na Rosję, które mają odbić się na jej gospodarce i zmusić Władimira Putina do zaprzestania eskalacji konfliktu na Ukrainie.

Jutrzejszy kalendarz makroekonomiczny zapowiada się bardzo ciekawie. Z ważniejszych odczytów poznamy inflację konsumencką z Niemiec, raport ADP i dynamikę PKB z USA oraz decyzję FOMC w sprawie stop procentowych.

Złoty pod presją podażową

Nasza waluta pozostaje pod presją podażową. Dolar dziś podrożał i jest wyceniany na 3,0967 PLN, co jest najwyższym kursem od lutego tego roku. Wspólna waluta również zyskała wobec złotego i trzeba za nią zapłacić 4,1531 PLN.

 

Michał Palenciuk

FMCM

Dane z USA w centrum uwagi -->
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice