FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

22 lipiec 2024

Puls rynku

2012-03-27 10:55

Podsumowanie sesji z 26 marca

Rynek NewConnect

Mimo wczorajszych poprawy nastrojów wśród inwestorów i silnych wzrostów na głównym parkiecie warszawskiej giełdy, jej mniejszy brat zanotował spadek. NCIndex usunął się wczoraj o 0,52% do poziomu 42,02 pkt.

Na wartości zyskiwało 78 spółek. Największy wzrost o 42,86% zanotowały akcje M Development. Spółka prowadzi działalność developerską w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Obszar realizowanych obecnie projektów obejmuje teren miasta Łodzi i jego okolic oraz Krakowa. Drugim największym wzrostem notowań mogła się pochwalić spółka DIRECT eSERVICES S.A.  posiadająca sklep internetowy direkt24. Walory tego uczestnika rynku Newconnect drożały wczoraj o 41,46%.

Po drugiej stronie rynku znalazło się aż 91 spółek. Najbardziej przecenione zostały akcje spółki inwestycyjnej NOVIAN S.A., której działalność skupia się na realizacji oportunistycznych transakcji na rynku kapitałowym w sektorze małych i średnich spółek. Podczas notowań z 26 marca akcje tego podmiotu straciły połowę swojej wartości. Drugą w kolejności najmocniej przecenianą spółką była FON Ecology S.A., której wycena akcji spadła o 22,73%. Działalność tego podmiotu skupia się na pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych takich jak wiatr, woda oraz biomasa.

Swojej wartości nie zmieniło 200 uczestników rynku Newconnect. Wartość obrotów sięgnęła  6 201,64 tys. zł. przy zawarciu 3 160 transakcji.

Michał Mąkosa
Autoryzowany Doradca – podstawowe zadnia i odpowiedzialność w zakresie obowiązków informacyjnych -->
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice