FMC Management
 

Aktualności

RSS Facebook

Kategorie

Kalendarium

22 lipiec 2024

Puls rynku

2014-07-10 16:30

Gorsze dane z Europy osłabiają euro

Raporty codzienne

Eurodolar w dół

Dzisiejsza sesja to spadki wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3604, jednak definitywne przełamanie ostatnich minimów na poziomie 1,3590 wydaje się dziś mało realne. Za umocnieniem  dolara i spadkiem wartości euro stały dziś słabe odczyty z europejskich gospodarek. Poniżej prognoz wypadły zarówno poranne odczyty inflacji konsumenckiej z Francji (jutro czeka nas z kolei odczyt dotyczący inflacji konsumenckiej w Niemczech), jak i te dotyczące produkcji przemysłowej we Włoszech, gdzie w ujęciu miesięcznym zanotowano spadek o 1,2 proc. wobec prognozy wzrostu na poziomie 0,2 proc. Dodajmy, że podczas tej sesji poznaliśmy również dane dotyczące liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Odczyt wypadł pro-dolarowo, 304 tys. wobec prognozy na poziomie 315 tys.

Dzisiejszy spadek zainteresowania ryzykiem doskonale widać też po europejskich indeksach, które w większości świecą się na czerwono (w tym WIG), dodatkowo zdecydowanie umacnia się japoński jen.


Złoty traci

Gorszy sentyment inwestycyjny widać też na głównych parach złotowych, gdzie od rana traci nasza waluta. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0462 PLN, za wspólną walutę trzeba obecnie zapłacić 4,1443 PLN.

Michał Palenciuk
Ożywienie w Europie wciąż niepewne -->
Serwis zintegrowany z aplikacjami LucidOffice